Listopad 2016

anketa

23. listopadu 2016 v 15:07 | clam
Tak si myslím, že na tom jako lidé, nejsme až tak nejhůře.
Zdraví, přejeme si, protože víme, že je to základ všeho.
Lásku stále hledáme a je to těžké. Najít tu opravdovou, pevnou, která vydrží léta, napořád.
Ohledně bytí na opuštěném ostrově, jsem už psala při zakladání rubriky. Jsme od přírody stvoření pro společenství a takový Pátek by nám na tom ostrově chyběl. Lidé, rodina. Ale to je k polemizování.
Co se mi nejvíce líbí na mé anketě, je to, že tolik netoužíme po penězích. Úžasný
Ani teď? Před vánocemi?
Většina rozumných lidí ví, že vánoce nejsou o penězích. Nebere si půjčky, aby lásku vyjádřila drahými dárky. Nepropadá davovému šílenství, ignoruje reklamy. A provoní byt, třeba jen upečenými perníčky.
A to jsem už u vánoc. Advent. Prožijte jej v klidu.Povinnost?

11. listopadu 2016 v 7:46 | clam
Nedávno jsem navštívila jeden Kaufland v OV. Určitě už nebudu mít příležitost tenhle Market znovu navštívit, ale nezapomenu na to, co jsem zažila.
U pokladny totiž seděla paní, která každého zákazníka doprovázela milým slovem, přivítáním, rozloučením. Něco ve stylu, jak by přišel nakoupit její blízký, známý. Nejde to vypsat slovy, byla jsem zaskočená, protože jsem se s tímhle přístupem nesetkala. Ano, pokladní zaměstnanci jsou školení, aby byly milí, slušní, příjemní. Ale tohle šlo tak nějak přes srdce. Tohle nebylo naučené, povinné. A běžné. Tohle bylo přirozené a lidské.
Tahle paní mohla pouze s úsměvem nahlásit cenu mého nákupu.

Znám učně v prváku. Z jeho úsudku, na praxi dělá jen to, co mu nakáže mistr. Prostě nic víc. Nenechám se přece využívat, říkává. To, že se může naučit něco více, nějak nechápe.
Jen mám obavu, aby to nebylo taky jeho přirozené, a nebylo takových mladých lidí více.