Říjen 2016

večer 7

18. října 2016 v 16:20 | clam |  podzim
<p><a href="http://cclam.blog.cz/"><img src="http://nd06.jxs.cz/312/458/cd35e848a7_103558199_o2.jpg" alt="" width="680" height="486" /></a></p>
reklamy

14. října 2016 v 20:21 | clam
Obklopují nás všude.
Vetřít se s reklamou do komentáře, pod falešnou chválou obrázků a dokonce několikrát denně, beru jako zlo. A nenormální.
Docela mě to zvedlo ze židle. Peníze, peníze, peníze, neplacené reklamy. Na mnoha webových diskusích a to i se zdravotní tématikou se tihle dealeři neštítí ničeho. Na tématu o ALS nabízejí bylinky a předražené šmejdy, které spíše uškodí. Správci webů si s těmito dealery buď hraji na kočku a myš, nebo to přehlíží.
Lidé nejsou hloupí a i změna nicků je průhledná. Styl psaní mnoho prozradí.
Kdysi platilo : DOBRÉ ZBOŽÍ SE CHVÁLÍ SAMO.
Kdysi. Dnes na nás reklama útočí všude. A při množství zboží a rychlém způsobu života spoléhá na to, že prodá vše.
Blíží se vánoce, tohle budou žně různých dealerů...záleží jen na nás, jde o naše peníze.

Téma týdne

3. října 2016 v 14:30 | clam
Velký bojovník musí být nevidomý člověk. Ten, co se nevidomý narodí a taky ten, co o zrak příjde. Už jen ta představa musí v nás zanechat obdiv a úctu k těmto lidem.


Nevidět nikdy krásu květin, jen cítit její vůní.
Mít v dlani ovoce, co ví jen jak chutná.
Číst prsty knihu bez obrázků...
Hladit tvář, co nikdy nespatří.
Slyšet hlasy, však tváře si jen vysnít.
Mít pejska, kamaráda, a bílou hůlku.

A ze života.. jenom půlku.

říjen

3. října 2016 v 11:04 | clam
Pokračuji výpisem z Lunarního kalendáře.
Jak jsem už psala, některé rady neuškodí k zopakování, ovšem vše se dá taky najít na webu. Ale dokončím dílo, které jsem začala na začátku roku.
Jak si chránit imunitu v těchto dnech? Slunce, které nám dávalo důležitý vitamín D, se už objeví poskrovnu. Tento vitamín nalezneme v mořských rybách, nebo moř. oleji.
Otužujte se. Otužování a vodoléčba jsou nejlevnější prostředek proti řadě nemocí.
V říjnu doporučuje tradiční čínská medicína věnovat zvýšenou pozornost žaludku. Pod vlivem emocí je žaludek během vteřiny schopen změnit svůj vakovitý tvar do ostře hranaté podoby s tendencí vyzvrátit obsah. Strachem a depresí klesá tvorba šťáv, vztekem a agresivitou dochází k jejich nadprodukci. Ačkoli stres nemusí být příčinou vzniku vředů, výrazně zhoršuje příznaky onemocnění. Za vznik může i skladba jídla, alkohol, kouření, chronické užívání některých léků. Dále nebudu uvádět, prostě jen zase napíšu... vše přiměřeně. Problémům se dá předejít úpravou stravování - snížení objemu stravy, častější a malé porce. Není dobré si po jídle lehnout, ani jíst na noc.
A ještě jedna rada ohledně žaludku, při tzn. pálení žáhy pomáhá sklenice vody s rozpuštěnou jedlou sodou. Tohle pomáhá i při potížích močového měchýře.
Při bolesti v krku si udělejte Priessnitzův obklad. Na krk přiložte mokrý šátek, igelit a převažte druhým suchým šátkem. Nebo babská rada: namažte si krk vepřovým sádlem a nastrouhaným muškátovým oříškem a ovažte šátkem. Tak nevím, tohle jsem nedělala, ale když je bolest, uděláme vše a naši předci si uměli poradit.
Příroda
Říjen je měsíc barevných listů, zkracujících se dní a tažných ptáků. Vrcholí odlet ptáků, přilétají hejna zimujících havranů. Srnci shazují paroží, začíná říje daňků. Jezevci a plazi upadají do zimního spánku.
Pranostika
Po svaté Tereze /15.10./ mráz po střechách leze.
A nakonec optimisticky.
Otevřete okno, nadýchněte se čerstvého vzduchu, pusťte si rytmickou hudbu - to vše rozproudí krevní oběh a zlepší náladu. Nakonec krátká osvěžující sprcha a vzhůru do života. Píše se v Lunárním kalendáři. Smějící se