Září 2016


z kalendáře

16. září 2016 v 15:58 | clam
Dnes má svátek Ludmila, Lidmila, Lola, Lolita, Kornélie, Kornel.
Některé jména upadly do zapomnění, nahradily je jiné. Jste spokojeni se svým jménem.Usmívající se Myslím si, že málokdo. Ale určitě je naši rodiče vybírali s láskou.
Dnes taky bude úplněk a dokonce s jevem zamlžení. Snad se neopomenu na tenhle jev podívat.
Vrátím se ke kalendáři.
Začal školní rok, tak snad uvedu, že paměť zlepšuje kyselina listová. Obsažená v barevných fazolích, špenátu a listové zelenině. A taky nastává doba nachlazení. Cibulový sirup: cibuli nakrájet, zasypat cukrem a nechat přes noc odstát. Šťávu užívat několikrát denně.
Cibule pomáhá nejen při nachlazení, ale i při nemocech srdce, diabetu, osteoporoze, zlepšuje krevní oběh, snižuje krevní tlak, ovlivňuje srážlivost krve a zlepšuje paměť. Na nachlazení je i vhodný nastrouhaný křen s medem. Tyhle babské rady nejsou k zahození...:-)
Dostala jsem netem: Když se Ti v střídmosti, radosti a klidu žít podaří, zavřeš tím své dveře lékaři. Díky Alenko.. ono není na škodu si tyhle rady připomínat.

Hodně se taky v tomto kalendáři píše o joze. Člověk má zkusit všechno, zkuste. Možná vám to přinese úlevu, jak zdravotní, tak duševní. Naučí vás správně dýchat, odpočívat.

Důležitý je pohyb! Opis z kalendáře.
Z dost široké nabídky cviků a masáží uvedeme alespoň každodenní ranní důkladné protahování či překroucení všech kloubů a obratlů, proklepavání a bušení všude, kam na těle dosáhneme, prudké protřepání celého těla podobné tomu, co dělá pes, který vyleze z vody...
:-)))) Tak se protřepávejte a bušte, ale né navzájem.Kde je, kde jsou?

14. září 2016 v 7:26 | clam
Něco málo k tématu...
Prvně mne napadlo Pomáhat a chránit. Jenže v tomto se moc nezměnilo, krom tohoto nápisu, který má snad motivovat.
Vše je o lidech a v lidech.
Takže strážce naší doby je ČLOVĚK, jsme to MY. Tak to bylo, je a bude.
Jen jak strážit, když jsme každý jiný. Ve všem. Lidé se nikdy nepoučí, když je nejhůře, chvíli táhnou za jeden provaz a pak je zapomenuto a opět si každý chrání jen to své hnízdečko.
Když to vemu ohledně dnešní světové situace, pamětníci, kteří zažili hrůzy války by mohli vyprávět, jenže jich ubývá a dnešní svět je o něčem jiném. Kdysi se stavěli bunkry, když se začalo mluvit o válce... uf, jsem v myšlenkách někde jinde?
Dnešní světová situace se řeší jen obkecáváním, diskusemi, radami, jak by to mělo být a jak postupovat. Jak vše řešit. Jen ty činy chybí.
Koloběh se opakuje.
Ne strážce naší doby, ale snad by měl název tématu znít Strážci naší doby. Kde jsou?

Strach z vlastních myšlenek

5. září 2016 v 20:41 | clam
Téma týdne... strach? a z vlastních myšlenek?
Nejsem ve věku blogerů, kterých je zde většina. Starosti mladých jsem už zapomněla. Možná tehdy byly jiné..:-))
Neberu jim to, jsou mladí a jiní. Starosti a myšlenky, které jsem četla a které si mnozí snad po sobě někdy přečtou, nebo připomenou a budou srovnávat, se budou věkem měnit. Strach i ty myšlenky.

Mě hned napadlo slovo diagnoza.
Začnete.li se bát svých myšlenek, které vás začnou pronásledovat, je to zlé. Myšlenky jsou různé a když už se jich začne člověk bát, a hlavně to přetrvává, potřebuje podle mě pomoci. Nejlepší pomoc je, svěřit se. Rodičům, kamarádům, prostě se vykecat a nedusit to v sobě. A možná najdete pomoc.
Jsou myšlenky, které pominou, i ty zlé, ale ty, které se vám vrací, je třeba změnit.
Nikdy nebuďte se svými myšlenkami, z kterých máte strach sami.
Je možné, že jsem zase nepochopila o co vlastně v tématu jde... :-)) ale je to můj pohled. Na toto zvolené téma.
Snad uvedu nakonec svůj strach z vlastních myšlenek. Byla jsem vystavena tlaku z venčí, který jsem přestávala zvládat. Věděla jsem, že musím, musím tuhle tíži zvlátnout. Strach jsem měla hlavně ve dne, myšlenky na mé blízké, kteří mne potřebovali... večer jsem padala únavou. Byla jsem na vše sama. Přestavala jsem to zvládat... ale zvládla. Člověk vydrží více než kůň.
Proto, svěřte se, já neměla komu.
Možná bych měla připsat, že se nejednalo jen o fyzickou pomoc, kterou jsem v tu dobu potřebovala, daleko víc jsem potřebovala tu, která by mě zbavila těch zlých myšlenek, co bude. Co bude dál, jak to bude dál. Jen to by byl zase jeden ze životních příběhů...a taky důvod k diskusi, jestli šlo o obavu, nebo strach. Možná i téma mohlo znít, strach nebo obava z vlastních myšlenek. A rozebírat slova strach, obava, úzkost. Ale to by doopravdy nejlépe věděli odborníci.
Takže se ještě zopakuji.
Nikdy nebuďte se svými myšlenkami, ze kterých máte STRACH sami.
září

3. září 2016 v 11:25 | clam
Září je měsíc babího léta, čas sklizně a prvních příprav na zimu. Listí stromů se začínají vybarvovat. Kvete vřes, dozrávají bezinky, padají žaludy, v lese najdeme václavky. Odlétají vlaštovky a jiřičky, holubi, čápi, husy, křepelky, ťuhýci, konipasové aj. Začíná jelení říje.
V září je podle tradiční čínské medicíny třeba posilovat slezinu a slinivku.
Slezinu nemůžeme nahmatat, ale po delší námaze se může přihlásit jako píchání v levém boku. Činnost sleziny podporují vhodné potraviny, jáhly, oves, pohanka, brambory, rýže, špenát, zelené fazole, cukety, dýně, kořenová zelenina, okurky, zelný salát, květák, cibule, česnek.
Základem většiny problémů se slinivkou jsou potíže se žlučníkem a ucpanými žlučovody, protože slinivka má se žlučníkem společný vývod do dvanácterníku. Slinivku můžete podpořit dostatkem tekutin, důkladným rozžvýkáním potravy, které je nezbytné pro rozložení sacharidů, tím umožníte vstřebání minerálů a ostatních živin. Jednou větou, jezme pomalu a žvýkejme..:-))
Tři bílé jedy!
Víte, že bělost cukru vznikla úplným odstraněním téměř všeho prospěšného, co v původním produktu, cukrové řepě bylo?
A že si to, co mu bylo rafinací odebráno, bílý cukr z organismu zase nazpátek bere?
Takže nám krade důležité stopové prvky a vitamíny!
Totéž umí bílá mouka a čištěná sůl. Odborníci na zdravou výživu radí, abychom se jim vyhýbali na sto honů.
Já radím.. přiměřeně, přiměřeně. Nebo zvolit náhražky.