Červenec 2016

nostalgie

29. července 2016 v 17:00 | clam
Někdy vytvářím obrázky taky podle své nálady.
Posledním obrázkem krajiny chci možná naznačit, že brzy bude doba, kdy se ukončí doba prázdnin, ptáci budou odlétat. Příroda se začne měnit v barevné krásno.
V Lunárním kalendáři je na den 15.7. vepsáno, že pro naše tělo začíná biologické pozdní léto.
Rady:
Uvolněte si ramena a šíji jednoduchým cvikem. Sepněte ruce na zátylku a stlačte jimi hlavu bradou k hrudi.
Zacvičte si: v lehu na zádech pokrčte nohy a pomalu přetáčejte kolena do strany a zpět. Uvolní se bederní páteř a kýčelní kloub. Nohy jsou mírně od sebe. Nebo v této poloze zvedejte zadek. Tyhle cviky je dobré provozovat ráno, po probuzení.
Nebo si můžete třít dlaně o sebe a teplo, energii, přenést na oči, tváře.
Při bolesti hlavy stlačte palcem a ukazováčkem bod mezi palcem a ukazováčkem druhé ruky, těsně vedle místa, kde se spojují kosti kloubů. Tohle jsou reflexní body. Máme jich na těle mnoho. Takže věřte, nevěřte. A třeba vyzkoušejte.
Náš život je ovlivněn vším co nás obklopuje. Měsíc, slunce, voda, vzduch, příroda, jídlo, lidé....Je na nás, jak se s tím vyrovnáme a jak to vše budeme přijímat, odmítat, nebo se bránit.
Jo a nostalgii vám zažene třeba Šopský salát, který si právě dávám. Mějte se hezky.

Prozatím?

25. července 2016 v 13:52 | clam
Hlavní náplní mého blogu jsou obrázky. Prozatím.
Stále hledám něco, čím bych naplnila více můj blog. Udělat z něj něco ve stylu "Můj deníčku", nebo "Kuchařku" jsem nikdy nechtěla.
Občas nakouknu na jiné blogy, napíšu na Téma týdne. A když chci napsat jen tak.. písnu. "Jen tak" mám v Rubrice, ale ani to nějak nezvládám. Měla bych více. Obdivuji blogaře, kteří mají velkou "slovní" zásobu a umí to podat písemně.
Tak prozatím vytvářím obrázky a čekám, kdy mě chytne ta slovní můza.
Obrázky beru jako mé blogování... a proč takhle bloguji? Než chytnu tzn. slinu, chci vás potěšit a ukázat to krásnější, co nám svět dává. Tak mějte krásné ráno, odpoledne i den.13. komnata?

17. července 2016 v 19:49 | clam
Při názvu tématu mě ihned napadlo. 13. KOMNATA.
Možná, že se mýlím, ale každý ji máme. Třeba jí skrýváme HLUBOKO UVNITŘ. A tak by se nám ulevilo jí někomu vyprávět.
A tak na nás sedne někdy splín a jsme v sobě uzavření. Komu jí vyprávět? Pochopí nás? Odsoudí? Vysmějí se?
Když se nemůžeme obrátit na rodiče, je to zlé. Když už je nemáme, nebo když neslyší, či nechtějí slyšet.
A co se vykřičet? Jít třeba do lesa a hulákat.. teda spíše někde do polí, mějme ohled na přírodu.Usmívající se Nebo se vypsat. Anonymně. Čítávám tady blogy. Jsou tady příběhy mladých lidí a některé jsou velmi smutné. Tito lidé jsou zasažení HLUBOKO UVNITŘ. Snad jim blogování a svěřování se netu, aspoň trochu přinese úlevu.
Původně jsem nechtěla na toto téma psát, ale těm, kteří tam hluboko uvnitř trpí, držím pěsti. Aby našli odvahu a pochopení jiných.


L.K. radí

16. července 2016 v 18:14 | clam
Poslední světové události, zprávy, nesvědčí našemu krevnímu tlaku, tak jsem nahlédla do Lunárního kalendáře a našla jsem něco na odlehčení.
Masáž břicha, která posiluje trávení, pomáhá při zácpě a podporuje pohlavní orgány. Krouživým pohybem třete ve směru hodinových ručiček okolo pupku.

Sexualitu povzbuzuje uvolňování a stahování svěračů pánevního dna /jogíni dělají denně až tisíckrát /.
Cvik provádějte nepozorovaně během dne. Píše se doslova.Usmívající se
Doporučuje se taky ranní sprchování studenou sprchou.. postupně od chodidel. Stačí 30 vteřin.
Cítíte.li se unavení, zkuste mátové mléko: lístky máty zalijte vařícím mlékem, nechte pět minut luhovat, pak přeceďte.
Pusťte si oblíbenou muziku, relaxujte.fantazie

14. července 2016 v 11:36 | clam |  jiné
Čteme ještě knihy?

11. července 2016 v 7:46 | clam
Dnešní doba mobilů, tabletů, čteček, počítačů...
Čteme ještě knihy? Najdeme si na ně vůbec čas? Třeba v době prázdnin? U vody, pod stanem? Myslím si, že čtenářů ubývá. A doba, kdy se hltaly třeba Foglarovky s baterkou pod dekou, je nenávratně pryč. Chápu to, je jiná doba, pokrok nezastavíš. Ale co naše představivost? Naše slovní zásoba? NÁŠ SVĚT?


léto 4

9. července 2016 v 19:23 | clam |  víkend


léto 1

8. července 2016 v 10:36 | clam |  odpolednekrevní tlak

7. července 2016 v 14:13 | clam
Nikdy jsem se o svůj krevní tlak nezajímala, dokud se mi nezačal zvyšovat.Úžasný. Měla jsem nízký, což prý není tak nebezpečné, ale nepříjemné. Působila na mě změna počasí, blížící se bouřka, věčně studené končetiny. Nevím, jsou.li léky proti nízkému tlaku, ale vím, že jsou na vysoký. A já jako nepřítel chemie, tedy taky různých tablet, které vám něco léčí a druhé ničí, si ráda přečtu něco zajímavého. Kdysi jsme si museli vystačit s literaturou, díky netu máme více možností... ovšem / věřte, nevěřte/.
Při měření tlaku se uvádějí dvě hodnoty, které se zapisují v podobě zlomku. První číslo vyjadřuje tlak systolický, tedy nejvyšší tlak při srdečním stahu, druhý údaj je diastolický tlak, nejslabší slyšitelný srdeční úder. Vyjádřeno čísly by uvedené hodnoty měly činit u dospělých 120 na 80. Normálně se systolický tlak pohybuje od 100 do 140 a diastolický od 60 do 90, u dětí jsou hodnoty nižší. Krevní tlak rozhoduje o našem zdraví více, než si myslíme. Vysoký tlak škodí srdci, ledvinám a mozku. Nízký tlak je znepokojující, pokud se střídá s vysokým tlakem a tachykardii. Špatný krevní oběh se projevuje mravenčením v končetinách, křečemi svalů, změnou srdečního rytmu nebo ztěžknutím nohou.
O prevenci jsem psala minule.. snad přidám, naučme se pozitivnímu přístupu k životu. Pozitivní emoce tlak snižují, kdežto negativní pocity jako hněv, neklid a strach vedou k jeho zvýšení. Při vysokém krevním tlaku méně mluvte - mluvení může zvýšit tlak o deset až patnáct procent. Píše Lunární kalendář.
Takže méně mluvte a více blogujte...Usmívající se

červenec

4. července 2016 v 15:50 | clam
Tak jsme v druhé polovině roku. Budu pokračovat výpisem z Lun. kalendáře, i když se vše dá najít na netu. Dokončím, co jsem začala.
Takže s nadhledem.

Pranostika
4.7. Na Prokopa promokne kdekterá kopa.

Hledáte nebo zamysleli jste se nad vznikem jmen? A proč se v kalendáři časem mění? A podle čeho vznikl kalendář psích jmen? Taky psi mají kalendář a slaví svátek. Teda spíše páníčci, psům je to jedno, jen si možná ten den více pomlsají...:-).

Ale hlavně, je tady ČERVENEC.
Měsíc letních prázdnin, lesních plodů a vyhřátých luk. Rostliny dozrávají a dávají plody, tráva schne a obilí žloutne, vůně dozrávání je ve vzduchu. Potvrzuji! maliny jsou sladké, lesní jahody taky a taky rybíz je akorát. Měla jsem možnost, minulý týden nejen tuto vůni dozrávání zažít.
V červenci je podle tradiční čínské medicíny nejvíce zatížen krevní oběh. Udržovat dokonale průchodný cévní systém je důležitou prevencí kardiovaskulárních chorob. Přejídání, nevhodná strava a málo pohybu, to vše přispívá k zanášení cév.
Krevní tlak vám sníží čerstvý česnek. Zvyšte spotřebu mořských ryb, omezte sůl. Tkáně a stěny cév zpevňuje čerstvé ovoce a zelenina. A hlavně nezapomínejte na pitný režim. Čistá voda s citr. šťávou, mátou a rozmixovanou okurkou neuškodí.
A kdyby dnes podle pranostiky pršelo, zkuste třeba akupresuru - masírujte palcem a ukazovákem prsty v tomto pořadí: palec /plíce/, ukazovák /tlusté střevo/, prostředník /srdce, krevní oběh/, prsteník /dýchání, příjem potravy,vyměšování/, malíček /srdce, tenké střevo/. Začínejte pravou rukou.